Masaż odchudzający

Masaż odchudzający to nic innego jak intensywne masowanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ramion, bioder i ud. Dzięki takiemu masażowi złogi tłuszczowe ulegają rozbiciu na mniejsze elementy co ułatwia modelowanie sylwetki. W dodatku w czasie masażu odchudzającego stosowany jest masaż energetyczny prowadzący do usunięcia toksyn z organizmu.

Oprócz rozbijania tkanki tłuszczowej, masując ciało pobudzamy także układ krwionośny. Krew intensywniej krąży w żyłach, a przez to szybciej transportuje tlen do tkanek oraz z większą szybkością odprowadza zbędne i szkodliwe produkty przemiany materii (co jest istotne dla odtrucia organizmu). Zatem komórki w naszym ciele są lepiej odżywione i dotlenione, opóźniony zostaje także proces starzenia. W dodatku poprawia się elastyczność i jędrność skóry, a sylwetka jest odpowiednio modelowana.

Masaż odchudzający jest wykorzystywany jako składowa kuracji odchudzającej. Zatem jest zalecany osobom, które chcą przejść na dietę, są w trakcie lub już osiągnęli efekt. Masaż odchudzający mogą stosować kobiety po urodzeniu dziecka, a także osoby, które większość czasu spędzają przy biurku w pracy.