Ćwiczące łóżka

zapisy telefon: +48 603 676 351

Cały program trwa 80 minut czyli 10 minut na każdym łóżku. W ciągu tego czasu łóżka po kolei ćwiczą wszystkie grupy mięśni. Szczególnie polecane przy rehabilitacji kręgosłupa. Ćwiczenia wymuszaj napięcie mięśni bez obciążenia na kręgosłup i stawy, a efektem dodatkowym jest spadek centymetrów w obwodzie.

https://www.facebook.com/%C4%86wicz%C4%85ce-%C5%81%C3%B3%C5%BCka-Slender-Life-1186599494807885 Wykaz jednostek chorobowych, w których leczeniu może mieć zastosowanie system łóżek Slender Life:
– choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa;
– dyskopatie;
– zespoły przeciążeniowe układy ruchu;
– osteoporoza;
– choroba zwyrodnieniowa bioder i kolan;
– następstwa urazów kończyn dolnych;
– następstwa urazów kręgosłupa i rdzenia kręgowego;
– reumatoidalne zapalenie stawów.

Lek. med. Roman Gawęda
Starszy asystent Kliniki Ortopedii i Traumatologii Specjalista IIº ortopeda – traumatologOPINIA DR MED. PIOTR MAJCHER

OPINIA LEKARSKA:

W związku ze starzeniem się społeczeństwa przybywa osób wymagających kompleksowej rehabilitacji. Jak wiadomo co 3 pacjent zgłaszający się po poradę do lekarza pierwszego kontaktu ma problem chorobowy zlokalizowany w obrębie narządu ruchu. Oferta wychodzi zatem naprzeciw rosnącym potrzebom w tym zakresie. (…)
Rehabilitacja ruchowa przy pomocy łóżek SLENDER LIFE jest formą ćwiczeń biernych, wspomaganych jako metoda leczenia u chorych z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu. Polega ona na mechanicznym drążeniu tkanek, wywierających pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Celem jest nie tylko leczenie, ale i zapobieganie wielu chorobom narządu ruchu, skutkom urazów, itp. Jest ona integralną częścią kompleksowej rehabilitacji.
W gabinecie wykonywany jest również masaż leczniczy kręgosłupa, masaż limfatyczny. Masaż prowadzi do poprawy procesu oddychania dzięki ścisłej zależności układu krążenia i oddychania. Większy przepływ krwi przez serce i płuca, rozszerzając naczynia krwionośne, prowadzi do zwiększonej przemiany materii.
Ćwiczenia na łóżkach SLENDER LIFE przewidziane są dla ludzi w każdym wieku od 15 do 100 lat. Szczególnie polecamy je osobom pracującym w pozycji siedzącej, czyli mało aktywnym fizycznie. Zwykle pacjenci ci mają już objawy zmian zwyrodnieniowo-zniekształcających stawów kręgosłupa. Brak ruchu powoduje bóle pleców, zwłaszcza okolicy lędźwiowo-krzyżowej, a ćwiczenia te wzmacniają właśnie mięśnie pleców i brzucha oraz poprawiają ruchomość stawów. (…)
Proponowane ćwiczenia są także odpowiednie dla kobiet po porodzie, astmatyków, osób cierpiących na dolegliwości ze strony serca i układy krążenia. Łóżka SLENDER LIFE nie przyspieszają pracy mięśnia sercowego, nie powodują zadyszki ani wzrostu ciśnienia. Pomagają też osobom z zaburzeniami gospodarki wodnej organizmu. Cykl ćwiczeń trwa 80 minut, na każdym łóżku pacjenci ćwiczą 10 minut, w ciągu tego czasu łóżka wprawiają w ruch wszystkie partie ciała. Ćwiczenia rekondycyjne na łóżkach SLENDER LIFE wzmacniają mięśnie.
Ponieważ łóżko unosi ciężar ciała, mięśnie nie są nadmiernie obciążone, nie ma przyrostu ich masy, a jednak mięśnie ćwiczą i nabierają sprężystości, Oprócz tego mięśnie wzmacniane są ćwiczeniami izometrycznymi, które są wykonywane przez chorych przy współpracy łóżek. Łóżka SLENDER LIFE mają również dodatkowo znaczenie terapeutyczne, gdyż pobudzają obieg krwi. Po każdym cyklu ćwiczeń pacjenci czują się rozluźnieni i wypoczęci. Większość osób z bólami kręgosłupa lub stawów bez problemów wykonuje wszystkie ćwiczenia. Po kilku cyklach ćwiczeń bóle zaczynają ustępować. Wzrasta elastyczność stawów i siła mięśniowa, jest to na przykład szczególnie ważne w rehabilitacji chorych z coraz bardziej powszechnymi uszkodzeniami w obrębie narządu ruchu w przebiegu osteoporozy.

Dr med. Piotr Majcher
Adiunkt Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji
Specjalista IIº rehabilitacji medycznej